زنده باد Rock n Roll


زنده باد  Rock n Roll

The Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, Queen, ZZ Top, Led Zeppelin, AC/DC, Elvis Presley, Mark Knopfler, Eric Clapton, Bob Dylan, The Eagles, ، کوروش یغمایی، فرهاد، فریدون فروغی، .... این ها، نامهایی آشنا برای خیلی ها هستند. دوران طلایی بیشتر این گروه ها و هنرمندان، بیست سال پیش تمام شده ولی همچنان آهنگ هایشان را دوست داریم. آلبوم های این هنرمندان در دوران های مختلف فروش معمول خود را داشته و همیشه طرفداران خود را دارند.

آلبوم های بیتلز و الویس را نمی توان یک مدت گوش کرد و گذاشت کنار. بعد از مدتی دوباره و چندین باره به سراغشان خواهید رفت. آلبومهای پینک فلوید همچنان طرفداران زیادی دارد، مخصوصا دیوار، پرفروش ترین آلبوم دهه هفتاد. آهنگ Stairway to Heaven از لدزپلین همیشه در رده بندی آهنگ های راک جزو اولین آهنگ هاست. سولو های (تک نوازی) آهنگ های دیپ پرپل همیشه جزو بهترین سولو ها طبقه بندی می شوند. آهنگهای کوروش یغمایی جزو منتخب های پروگرسیو راک هستند و هزاران مثال دیگر می توان آورد. خیلی از هنرمندان دیگر هستند که به معروفی بقیه نیستند ولی شده که برای شما هیچ وقت کهنه نشده اند.

این نوع آهنگ ها معمولا جزو شاخه های Blues, Jazz و Rock  و حتی Metal اند. آهنگ های Classic  هم که جای خود دارد و هیچ وقت کهنه نمی شوند. کمتر می شود که یک موسیقی Pop ماندگار شود. معمولا حداکثر یک سال فروش می کند و بعد از آن به ورطه فراموشی سپرده می شوند.

موسیقی های ماندگار چه خاصیتی دارند که ماندگارشان می کند؟ آیا سازندگان و نوازندگان آنها، می دانستند که هنرشان ماندگار است؟

نظرات شما دوستان در پست بعدی قرار خواهند گرفت.

/ 27 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیما ونوس

سلام نازار[نیشخند]

با سلام و با این ادم عقده یی کاملا موافقم و تشکر از چیزایی که خودتو خا نوادت هستینو به دیگران نسبت میدی .black sabbath به نظر من این سایتا باید همیشه فیلتر بشوند.

Black Sabbath

چيزهايي که گفتم دقيقا لايق تو است. در ضمن عقده اي هم تويي که مثل آب خوردن انسانها رو ميفرستي پاي چوبه دار. اين پست و اين وبلاگ جاي مطرح کردن اين بحث ها نيست پس تراوشات بي ارزش مغزت رو اينجا ننويس.

مرتضي

با سلام و با این ادم عقده یی کاملا موافقم و تشکر از چیزایی که خودتو خا نوادت هستینو به دیگران نسبت میدی .black sabbath به نظر من این سایتا باید همیشه فیلتر بشوند.

سارا

با سلام ب نظر من این ادمای بی ادبو بندازین بیرون اقای یاشار مرتضی و بلک سبت .

سارا

فکر می کنم اول باید black sabbath بندازی بیرون مرتضی ب شخص اون توهین نکرد ولی اون ب شخص مرتضی توهین کرد

هر فرد یه فرکانس درونی مخصوص به خودش رو داره . زمانی که این فرد توسط موسیقی این فرکانس رو به دیگران منتقل میکنه موسیقی ماندگار به وجود میاد . حالا تو هر سبکی از موسیقی که باشه فرقی نمیکنه . اکثر کسانی که آثار اون ها هنوز هم بعد از چندین دهه طرفدار داره زمانی که مشغول ساخت و نواختن بودند به هیچ چیز حتی خود آهنگ هم فکر نمیکردند .

روزبه

بابا ول کنید این حرف ها رو, راک و بلوز و جز رو بی خیال فقط دستای بندری بالا, حالا بلرزون, حالا بچرخون Only Big 4

Nina

اینجا چه خبره یاشار؟؟ چرا همه با هم دعوا دارن...آقا زنده باد موسیقی حالا از هر نوعی و سبکی که میخواد باشه...مهم بطن موضوعه..حالا اون دیگه موندخ به سلیقه هرکسی که چی گوش میده.. راستی این مرتضی دیگه کیه؟؟ :))

وحید

کوروش یغمایی؟؟؟؟؟؟!!!!!اسم این انو با کیا مخلوط کردی شما؟!!