آیا هنرمندان میمیرند؟ ( ویژه ریچارد رایت)

 

آیا هنرمندان میمیرند؟ هنرمندانی که هنرشان قلب مردم را زنده میکند و به آنها الهام میبخشد.

آیا جیمی هندریکس(Jimi Hendrix) مرده؟ کسی که 3 آلبوم تولید کرد ولی تاثیری که روی موسیقی راک گذاشت بی نظیر بود. استیوی ری وان(Stevie Ray Vaughan) چطور؟ کسی که در بلوز قدیمی نبود، سیاه هم نبود ولی جزو بهترینها بود. فردی مرکوری(Queen) چطور؟ الویس پریسلی(Elvis Priesly). جان لنون(John Lenon). از این وریها  فرهاد.  فریدون فروغی. (دو روز پیش در مورد کوروش یغمایی شنیدم که فوت کرده ولی مثل اینکه صحت نداشت.)

از پینک فلوید اول سید برت و حالا هم ریچارد رایت فوت کرده. نمیتوان تصور کرد آهنگهای پینک فلوید را بدون نوای دلنشین پیانو و کیبورد ریچارد رایت. آهنگهایی چون Atom Heart Mother ، Careful With That Axe ، Echoes ، Let There Be More Light ، One of These Days ، Set The Controls For The Heart ، و خیلی های دیگر.

افرادی هستند که بتوانند راه ایشان را ادامه دهند، هرچند اندک ولی باز جای امید واری هست. ولی در مورد موسیقی خودمون وضع خیلی خراب است. افرادی همچون فرهاد و فریدون فروغی را از دست دادیم و جایشان هیچ. اگر نوابغی همچون کوروش یغمایی ، حبیب و شهریار قنبری را از دست بدهیم هیچ کس را نخواهیم داشت با این وضعی که کشور ما در ارتباط با موسیقی پیش گرفته.

امیدوارم در زیرزمینی یا جایی هنوز نوازندگان و آهنگسازان ایران تلاش خود را کنار نگذارند. هر چند سخت است ولی امیدشان را از دست ندهند.

 

/ 15 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یزدان محمدجانی - SlipKnoT-MeTaL Version 2.00

دوست عزیزم . ممنونم از نظرتون . منم از 4 آهنگ خوشم اومد . ،That Was Just Your Life - The End Of The Line - The Day that Never Comes - All Nightmare Long اما فقط در حد معمولی . لود و ریلود هم قشنگ بودند اما شاهکار نبودند .

اقلیماپولادزاده

هیچ هنرمندی در هیچ جای تاریخ هنر فراموش نشده است چراکه تاریخ هنر را خاطره های ما می نویسند و حسی که از آن اثر هنری گرفته ایم . رایت یکی از تاثیر گذار ترین اعضای گروه در جهت ارائه آثار فضا سازی شده بود . خیلی دلم گرفت .واترز - گیلمور - میسون

آپسوخوموگ

درود ... ممنون از نظرت ... من واقعا خبر نداشتم رایت هم رفت !! ولی واقعا هم این جور هنرمندان از بین نمی روند این جور افراد به تاریخ پیوستند و فکر نمی کنم هرگز از آن جدا شوند .. موفق باشی

افیون

از مرگ ریچارد رایت آنچنان ضربه ی محکمی بود که این روز ها نمی تونمم پینک فلوید گوش بدم... . . . رفیق من منظور کامنتتو نفهمیدم...آرش کیه؟

شیفته

من نميخوام تو پستت دخالت كنم اما راك تا ابد مديون مايكل جكسون خواهد بود !!!! خودتم ميدوني چرا!!! من آپم

میثم بیک محمدی

پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنیست. درسته که وضع موسیقی کشورمون تاسف انگیزه اما من مطمئنم از توی همین نسل موزیسینهای بزرگی بیرون میان.

Yashar

به شیفته ی عزیز: چرا؟ نمیدونم. تا اونجا که من میدونم راک مدیون الویس پریسلی و بیتلز و امثال اونهاست

بیژن

درودبرگرامی همدل. از بازدیت سیاسگزارم. به امید روزی که ایرانیان باز هم به ایرانی بودن خود افتخار کنند. شادوپیروزباشی. بدرود.

آزاده از کلبه ی ویوارا

هر چند حافظه های آدمک نما کوتاه مدت است و رو به فنا...اما هنرمندان نمی میرند برای آنهایی که می دانندشان!