مراسم مسابقه گیتار جز و بلوز

مراسم 2 شنبه، 29 مهر، ساعت 2 در خانه هنرمندان برگزار شد و تا ساعت 6 طول کشید.

حدود 15 اجرا در سبکهای بلوز و جز اجرا شد. یگ گروه از مشهد آمده بود و همچنین یک نوازنده نابینا به نام مهرشاد وفایی هم در این مراسم شرکت کرده بود و به دلیل توانایی نوازندگی بالا، احتمالا خیلی ها متوجه نابینایی ایشان نشدند. خود من تا با ایشان صحبت نکردم مطمئن نشدم.

هرچند نواقصی مشاهده میشد ولی به عنوان اولین تجربه در این سبک کسی اهمیت نمیداد و همه خوشحال بودند که به بهانه مسابقه میتوانند دوستان خود را تشویق کنند و با دیگران آشنا شوند. هر چند سالن کوچک بود و حدود 200 نفر ظرفیت داشت ولی جو آرام و صمیمی بر قرار بود.

به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی که دلایلش را میدانید، گروه های کمی شرکت کرده بودند. به عنوان یک مسابقه کشوری واقعا خجالت آور است که با این همه نوازنده خوب تنها 10 ، 12 نفر شرکت کننده آمده بودند. ولی همین هم جای شکرش باقی است که بهم نخورد. همانطور که در اعلامیه ها آمده بود، قرار بود به نفرات اول هر سبک، یک میلیون تومان یا یک گیتار هدیه شود ولی به دلیل کم بودن شرکت کنندگان، اسپانسر برنامه اعلام عدم پشتیبانی کرد و به نفرات اول 100000 تومان هدیه داده شد.

ولی من به شخصه خیلی خوشحال بودم که چنین مراسمی برگزار میشد و در آن شرکت میکردم. بسیار برایم لذت بخش بود که آهنگی که مینواختم مورد پسند همه بود و تقریبا همه، هم سلیقه بودند.

از آقای میرهادی و دوستانشان برای برگزاری این مراسم تشکر کنم.

از نوازندگان خوب که کم هم نیستند میخواهم که در این نوع مراسم شرکت کنند، حتی به عنوان تماشاچی، تا این مراسم رنگ و بوی بهتری بگیرند و اعتبار بیشتری پیدا کنند. این جور مراسم تنها شانس برای آشنایی نزدیک نوازندگان این نوع سبکها هستند و اصلا بودن جایزه و این حرفها مهم نیست (به نظر من).

/ 9 نظر / 8 بازدید
افشین

[گل] [گل] [گل] [گل] [گل] -- فراخوان به گردهمايي -- .. ما هستيم .. تورات قبل از بدنیا امدن کوروش نویده به دنیا امدن پسری را در پارس داده که دنیا را از ظلم و ستم پاک میکند ...... [گل] ایران دوستان و ایران اندیشان گرامی .......... به مناسبت روز کوروش بزرگ بنیان گذار حقوق بشر مراسمی از ساعت ۱۴ پس از نیم روز در کنار آرامگاه کوروش در تاریخ ۱۰ آبان بر پا میکنیم امید است یاران ما از سراسر ایران و خصوصا شهر شیراز در این مراسم حضور بهم رسانند .. [گل] [گل] درود بر کوروش بزرگ خار چشم دشمنان ایران و پاینده سرزمینمان [گل] [گل] منتظرتيم [گل] [بدرود]

شیفته

ای کاش زود تر می فهمیدم!!!! دلم میسوزه که نبودم! دوستان به جای ما. داورا کیا بودن؟؟؟[گل][گل][دست]

Black Sabbath

سلام. واقعا امیدوارم این مسابقات اعتبار بیشتری پیدا کنه. موفق باشی.

Rock ' Em All

درود دوست من نمی دونم چرا موفق نمی شدم پیام بزارم.. من متاسفانه نتونستم توی این کنسرت شرکت کنم... ولی نمی دونستم دوستم مهرشاد هم اونجاست.. البته 2 سال که خبری ازش ندارم ..سال 84 تو کنسرواتوار تهران با مهرشاد هم کلاسی بودم..اون زمان بیناییش خیلی ضعیف بود .. الان نمی دونم در چه حدیه ..یادمه یه سفر برای درمان به ایتالیا رفت.. 2 سال پیش که خیلی خوب ساز نمی زد شاید تو این 2 سال خوب تمرین کرده...من میخواستم شرکت کنم ..حتی قطعه ام رو هم انتخاب کرده بودم ولی چون یه ساز قسطی خریدم پول کم آوردم... به هر حال ... ممنون از این که خبرم کردی .. سپاس وبدرود

بیژن

درودبرگرامی همدل. تارنگارم را به روز کردم. اگر دوست داشتی بیا و نونوشتارم را بخوان. شادوپیروزباشی. بدرود.

ali

امیدوارم در اینده شاهد پیشرفت JAZZ,BLUES,ROCK در ایران باشیم .[گل]