گزارش مسابقات گیتار الکتریک-پاییز 88

مسابقات در روز دوشنبه ساعت 3 برگزار شد و تا ساعت 6.5 به طول انجامید.

سومین دور مسابقات گیتار الکتریک با استقبال زیادی روبرو شد به طوری که در سالن جای ایستادن نبود. از دلایل استقبال بیشتر میتوان وجود سبکهای بیشتر (بلوز، راک، متال) را نام برد.

مراسم به خوبی برگزار شد ولی کاستیهایی هم داشت. به دلیل استقبال زیاد تماشاچیان در سالن جای ایستادن نبود و حتی برای نوازندگان جا را رزرو نکرده بودند و با باز شدن درها کل صندلی ها اشغال شد.

نبود بلندگوهای مانیتور برای نوازنده برای شنیدن صدای آهنگ پس زمینه (BackingTrack) چند نفر از نوازندگان را به اشتباه انداخت.

از دیگر اشکالات میتوان داوری سه سبک مختلف با هم را نام برد.

ولی با تمام این صحبتها مراسم بسیار خوبی بود مخصوصا برای نوازندگان این سبک ها که کمتر از این فرصتها (در ایران) پیش میاید تا بتوانند هنرشان را بروز دهند و از آشنایی با هم لذت ببرند. در ضمن این سری یک نوازنده بسیار خوب خانم به نامبیتاصادقیدر قسمت متال شرکت کرده بود که تحسین همه را بر انگیخت.

برنده طبق اعلام سایت http://www.tehranmusicevents.com  آقای شهریار حسینی اعلام شد.

از زحمات آقای میرهادی و داوران و همکارانشان برای برپایی این مراسم تشکر میکنم و امیدوارم حتی اگر باز این مشکلات هم برطرف نشد، مراسمهای بعدی زیادی برپا کنند.

 

من:

وقتی آقای میرهادی خبر مسابقات را بهم داد کمی تعجب کردم چون این دومین بار در سال جاری بود که این مسابقات برگزار میشد ولی بیشتر خوشحال شدم و پیش خودم گفتم که اگه 4 بار در سال هم بزارن میرم (اسمایلیه نیش تا بناگوش باز شده).

من بیشتر برای اینکه جایی هست که این گیتاریستهای بیچاره (که این دولت محترم  تا به حال  کمتر مجالی برای بروز هنرشان بهشان داده) بتوانند با هم آشنا بشن و از موسیقی لذت ببرن.

من برای اینکه مثل دفعه های قبل دقیقه 93 نباشم کمی زودتر شروع به آماده شدن کردم. نه اینکه 2 ماه تمرین کرده باشم.. نه حدود 6 روز ... اینبار کمی برایم راحت تر بود چون آهنگ پس زمینه را سایت اعلام کرده بود و خیالم راحت بود، چون هر دفعه برای ساخت و انتخاب آهنگ مصیبت داشتم.(کمی تنبل ام). و البته یه 6 باری هم سایت را چک کردم که دیگه اینبار یه روز دیر نکنم.

ولی مثل اینکه هر دفعه باید یک اتفاقی بیافته که اعصابم را خورد کنه.... اینبار درست روز قبل از مسابقه، اسلاید از دستم افتاد و شکست. بسیار پکر شده بودم. به جمهوری رفتم که ایندفعه فلزیش را بخرم که چشمتان روز بد نبینه، حتی یک دانه هم پیدا نکردم، حتی شیشه ای... یادم افتاد که فروشگاه رازمیک در خیابان آبان شمالی داشت... رفتم و بالاخره خریدم.

روز مسابقه با موفقیت داخل طرح شدم و خیلی از دوستان اینترنتی را هم برای اولین بار در روز مسابقه دیدم. این ملاقاتها خیلی لذت بخش بود.

24 نفر برای مسابقه اسم نویسی کرده بودن. در این بین یک دختر هم بود به نامبیتاصادقی که در قسمت متال شرکت کرده بود و اتفاقا بسیار زیبا گیتار زد و آنچنان سویپ هایی (یک تکنیک بسیار سخت در گیتار) می زد که همه کف کرده بودن.

این بار سالن خیلی شلوغتر شده بود و حتی برای ما هم جای واستادن نبود. من هم کمی عصبانی شده بودم که چرا برای ما جا را رزرو نکرده بودند. چون من دوست داشتم نوازندگی ها را ببینم ولی عوضش بیشتر نوازنده ها در سالن کناری بودند و جایتان خالی چند تا از بچه ها آمپ هم آورده بودند و گوش ما را نوازش میکردند. (اعصابمان را خورد میکردند).

نوبت من یکی مانده به آخر بود و من با افکت و گیتار رفتم روی سن ولی داوران گفتن به دلیل دردسر داشتن تعویض افکت از افکتم استفاده نکنم و من که این افکت سنگین را همراهم آورده بودم و صداهای خوبی آماده کرده بودم برایم سخت بود.... ولی به هر حال رفتم و با صدای بد افکت آنها زدم.... با اینکه 5 ، 6 باری روی سن رفته بودم ولی باز کمی استرس داشتم... و کم بودن صدای آهنگ پس زمینه هم اذیت میکرد.

ولی کلا بسیار خوش گذشت. امیدوارم مراسمهای بعدی بیشتری با اشکالات کمتر برکزار شود.

/ 16 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Master OF Puppets

dar zemn ye khabar :baz ham kourosh yaghmaei mojebe eftekhare ma iraniha shod.Afsoongare Rock Jahani SHod.Be in sait boro va matlabo bekhuno Lezat Bebar http://www.kourosh-yaghmaei.com/news/news.htm

نادر نوروزيان

سلام خدمت ياشار عزيز. من كه خودم يكي از نوازندگان اين اجرا بودم هم خيلي بهم حال داد هم خيلي اعصابم خورد شد. طي مكاتباتي كه با جناب آقاي ميرهادي داشتم معلوم شد كه داوران به كار كاور نمره اي ندادند و به همين خاطر من كه اولين كسي بودم كه وسط قطعه تماشاچيان برام دست زدند نمره پاييني گرفتم. اميدوارم دفعات بعدي همه مشكلات حل بشه. در ضمن از ديدار با شما در اين اجرا خيلي خوشبخت شدم

مسعود

سلام یاشار جان امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشی خیلی خوشحال شدم که این بار دیر به مسابقات نرسیدی [نیشخند] من خیلی وقته که اینترنت نمی یام چون شدیدن مشغول ظبط و مجوز آلبوم هستم اون صداهایی هم که دوست داشتم تو ایران نمی تونستن ظبط کنکن به خاطر همین مجبور شدم بعضی از صداها رو در ترکیه ظبط کنم اگه کمتر میام نت دلیلش اینه به حساب بی ادبی نرن یکی از با شخصیت ترین و کسانی که تو زتدگیم شناختم شما بودی اینش الله بعده این بیستر مزاخکت میشم برای کنسرت و نوازندگیت و اینا.............[گل][گل][گل]

مسعود

سلام یاشار جان امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشی خیلی خوشحال شدم که این بار دیر به مسابقات نرسیدی [نیشخند] من خیلی وقته که اینترنت نمی یام چون شدیدن مشغول ظبط و مجوز آلبوم هستم اون صداهایی هم که دوست داشتم تو ایران نمی تونستن ظبط کنکن به خاطر همین مجبور شدم بعضی از صداها رو در ترکیه ظبط کنم اگه کمتر میام نت دلیلش اینه به حساب بی ادبی نرن یکی از با شخصیت ترین و کسانی که تو زتدگیم شناختم شما بودی اینش الله بعده این بیشتر مزاحمت میشم برای کنسرت و نوازندگیت و اینا.............[گل] [گل][گل] چند تا غلت املایی داشنم اونارو اصلاح کردم [نیشخند]

Master OF Puppets

Concerte Ostad Omid Hojat 4shanbe 18 azar salone arike iranian (shahrake gharb) sabk:Rock.az didane concerte ishoon pashimun nemishin

Master OF Puppets

خواننده : اميد حجت نوازندگان: رضا تاجبخش، هومن غفاري، عليرضا مير آقا، مهراد شريف بختيار،‌نيما رمضاني، ايمان حجت، آرش سعيدي براي تهيه بليط با شماره هاي 22728007 و 22738007 تماس بگيريد. آهنگ ها همگی ساخته ی خودشو ن هست

Master OF Puppets

yashar jan ishoon ostade bande hastan va taghriban 20 sali hast ke guitar electric ke saze aslie ishoon hast minavazan.2ta az ahangasho bara ashnayie bishtare mokhataban dar internet gozoshte.shomas esme omid hojat ra search kon va 2 ahange mahtabe ghese va mozahem ro dl kon ta ba kara bishtar ashna beshi.ahange mozahemo bishtar behet toosie mikonam.dar zemn karaye ishoon ehsasi hast va solohaye ehsasie zibayi dare.rasti mamnun ke khabare kouroshe yaghmaeio be rooye bloget gozoshti.Rock On

sedaye bi seda

salam harfe hagho gofti ! dastet..be omide roozi ke chehreye vagheiye khoshbakhtio bebinim ! shayad 10sal shayad100sal ..vali migan omre setam kootahe..nazaret chiye??