سلطان بوگی - قسمت دوم

گروه رولینگ استونزدر تور سال 1989 خود به نام Steel Wheels از هوکر و اریک کلپتون دعوت کردند تا به عنوان هنرمند مهمان در برنامه ای که به صورت زنده و جهانی پخش میشد، حضور بیابند.

در سال 1990، عده زیادی از بزرگان موسیقی، با پیوستن به او در یک برنامه زنده، در Madison Square Garden، مراسم گرامی داشت ویژه ای برای این هنرمند محبوب اجرا کردند. از جمله هنرمندانی که در تمام طول برنامه یا در تعدادی از اجراها شرکت کردند میتوان از بانوی خواننده کانتری بانی ریت (Bonnie Raitt)، گیتاریست نامدار رای کودر (Ry Cooder)، جو کاکر (Joe Cocker)، هویی نیوتن (Huey Newton)، کارلو سانتانا (Carlos Santana)، رابرت کلی (Robert Clay)، میک فلیت وود (Mick Fleetwood) و دهها ستاره دیگر نام برد.

Audio File اجرایی با دوستان

در 1991 هوکر در یکی از مهمترین مراکز حفظ افتخارات موسیقی Rock n' Roll Hall Of Fame معرفی میشود. مقامی که شایسته مردی چون او که تاثیرات فراوانی بر چندین نسل متوالی از موسیقی دانان و موسیقی دوستان گذاشت، به شمار می آید.

جان لی هوکر، ستاره های یادبودی در پیاده رو راک لوس آنجلس (Los Angeles' Rock Walk)، در سان فرانسیسکو (Bammies Walk Of Fame) و ستاره ای در هالیوود دارد که در ازای کارهای بی نظیر، تاثیر فراوان او بر موسیقی و فرهنگ و همچنین میراث با ارزش موسیقی او، برپا شده اند.
سبک هوکر، حتا در میان اجرا کنندگان بلوز خالص، همواره بی نظیر و یگانه باقی مانده است.

او در سن 80 سالگی موفق شد سومین و چهارمین جایزه گرمی خود را به دست بیاورد. این جوایز برای بهترین آلبوم بلوز سنتی به نام Don't Look Back و بهترین همنوایی در موسیقی راک که به ترانه اصلی این آلبوم تعلق گرفت و هوکر آنرا با دوست دیرین خود ون موریسون اجرا کرده بود.

آلبوم The Best Of Friends محصول سال 1994، به اجراهایی از هوکر و دوستان هنرمندش اختصاص یافته است. این آلبوم مناسبت ویژه ای نیز دارد و آن بزرگداشت پنجاهمین سالگرد انتشار اولین ترانه میلیونی او، Boogie Chillen است.

Audio File اجرای دیگری با دوستان

جان لی هوکر، کمی قبل از آغاز تور اروپای خود در سال 2001 به سختی بیمار شد و در سن 84 سالگی درگذشت.

johnleehooker.com
harmonytalk.com
/ 0 نظر / 12 بازدید