Crossroads: Rock & Blues in IRAN + Everything

موسیقی راک و بلوز در ایران و جهان + همه چیز

زنده باد Rock n Roll
نویسنده : یاشار - ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ دی ۱۳۸٩
 


زنده باد  Rock n Roll

The Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, Queen, ZZ Top, Led Zeppelin, AC/DC, Elvis Presley, Mark Knopfler, Eric Clapton, Bob Dylan, The Eagles, ، کوروش یغمایی، فرهاد، فریدون فروغی، .... این ها، نامهایی آشنا برای خیلی ها هستند. دوران طلایی بیشتر این گروه ها و هنرمندان، بیست سال پیش تمام شده ولی همچنان آهنگ هایشان را دوست داریم. آلبوم های این هنرمندان در دوران های مختلف فروش معمول خود را داشته و همیشه طرفداران خود را دارند.

آلبوم های بیتلز و الویس را نمی توان یک مدت گوش کرد و گذاشت کنار. بعد از مدتی دوباره و چندین باره به سراغشان خواهید رفت. آلبومهای پینک فلوید همچنان طرفداران زیادی دارد، مخصوصا دیوار، پرفروش ترین آلبوم دهه هفتاد. آهنگ Stairway to Heaven از لدزپلین همیشه در رده بندی آهنگ های راک جزو اولین آهنگ هاست. سولو های (تک نوازی) آهنگ های دیپ پرپل همیشه جزو بهترین سولو ها طبقه بندی می شوند. آهنگهای کوروش یغمایی جزو منتخب های پروگرسیو راک هستند و هزاران مثال دیگر می توان آورد. خیلی از هنرمندان دیگر هستند که به معروفی بقیه نیستند ولی شده که برای شما هیچ وقت کهنه نشده اند.

این نوع آهنگ ها معمولا جزو شاخه های Blues, Jazz و Rock  و حتی Metal اند. آهنگ های Classic  هم که جای خود دارد و هیچ وقت کهنه نمی شوند. کمتر می شود که یک موسیقی Pop ماندگار شود. معمولا حداکثر یک سال فروش می کند و بعد از آن به ورطه فراموشی سپرده می شوند.

موسیقی های ماندگار چه خاصیتی دارند که ماندگارشان می کند؟ آیا سازندگان و نوازندگان آنها، می دانستند که هنرشان ماندگار است؟

نظرات شما دوستان در پست بعدی قرار خواهند گرفت.


 
comment نظرات ()