Crossroads: Rock & Blues in IRAN + Everything

موسیقی راک و بلوز در ایران و جهان + همه چیز

گزارش مسابقات گیتار الکتریک-پاییز 88
نویسنده : یاشار - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ آذر ۱۳۸۸
 

مسابقات در روز دوشنبه ساعت 3 برگزار شد و تا ساعت 6.5 به طول انجامید.

سومین دور مسابقات گیتار الکتریک با استقبال زیادی روبرو شد به طوری که در سالن جای ایستادن نبود. از دلایل استقبال بیشتر میتوان وجود سبکهای بیشتر (بلوز، راک، متال) را نام برد.

مراسم به خوبی برگزار شد ولی کاستیهایی هم داشت. به دلیل استقبال زیاد تماشاچیان در سالن جای ایستادن نبود و حتی برای نوازندگان جا را رزرو نکرده بودند و با باز شدن درها کل صندلی ها اشغال شد.

نبود بلندگوهای مانیتور برای نوازنده برای شنیدن صدای آهنگ پس زمینه (BackingTrack) چند نفر از نوازندگان را به اشتباه انداخت.

از دیگر اشکالات میتوان داوری سه سبک مختلف با هم را نام برد.

ولی با تمام این صحبتها مراسم بسیار خوبی بود مخصوصا برای نوازندگان این سبک ها که کمتر از این فرصتها (در ایران) پیش میاید تا بتوانند هنرشان را بروز دهند و از آشنایی با هم لذت ببرند. در ضمن این سری یک نوازنده بسیار خوب خانم به نام بیتا صادقی در قسمت متال شرکت کرده بود که تحسین همه را بر انگیخت.

برنده طبق اعلام سایت http://www.tehranmusicevents.com  آقای شهریار حسینی اعلام شد.

از زحمات آقای میرهادی و داوران و همکارانشان برای برپایی این مراسم تشکر میکنم و امیدوارم حتی اگر باز این مشکلات هم برطرف نشد، مراسمهای بعدی زیادی برپا کنند.

 

من:

وقتی آقای میرهادی خبر مسابقات را بهم داد کمی تعجب کردم چون این دومین بار در سال جاری بود که این مسابقات برگزار میشد ولی بیشتر خوشحال شدم و پیش خودم گفتم که اگه 4 بار در سال هم بزارن میرم (اسمایلیه نیش تا بناگوش باز شده).

من بیشتر برای اینکه جایی هست که این گیتاریستهای بیچاره (که این دولت محترم  تا به حال  کمتر مجالی برای بروز هنرشان بهشان داده) بتوانند با هم آشنا بشن و از موسیقی لذت ببرن.

من برای اینکه مثل دفعه های قبل دقیقه 93 نباشم کمی زودتر شروع به آماده شدن کردم. نه اینکه 2 ماه تمرین کرده باشم.. نه حدود 6 روز ... اینبار کمی برایم راحت تر بود چون آهنگ پس زمینه را سایت اعلام کرده بود و خیالم راحت بود، چون هر دفعه برای ساخت و انتخاب آهنگ مصیبت داشتم.(کمی تنبل ام). و البته یه 6 باری هم سایت را چک کردم که دیگه اینبار یه روز دیر نکنم.

ولی مثل اینکه هر دفعه باید یک اتفاقی بیافته که اعصابم را خورد کنه.... اینبار درست روز قبل از مسابقه، اسلاید از دستم افتاد و شکست. بسیار پکر شده بودم. به جمهوری رفتم که ایندفعه فلزیش را بخرم که چشمتان روز بد نبینه، حتی یک دانه هم پیدا نکردم، حتی شیشه ای... یادم افتاد که فروشگاه رازمیک در خیابان آبان شمالی داشت... رفتم و بالاخره خریدم.

روز مسابقه با موفقیت داخل طرح شدم و خیلی از دوستان اینترنتی را هم برای اولین بار در روز مسابقه دیدم. این ملاقاتها خیلی لذت بخش بود.

24 نفر برای مسابقه اسم نویسی کرده بودن. در این بین یک دختر هم بود به نام بیتا صادقی که در قسمت متال شرکت کرده بود و اتفاقا بسیار زیبا گیتار زد و آنچنان سویپ هایی (یک تکنیک بسیار سخت در گیتار) می زد که همه کف کرده بودن.

این بار سالن خیلی شلوغتر شده بود و حتی برای ما هم جای واستادن نبود. من هم کمی عصبانی شده بودم که چرا برای ما جا را رزرو نکرده بودند. چون من دوست داشتم نوازندگی ها را ببینم ولی عوضش بیشتر نوازنده ها در سالن کناری بودند و جایتان خالی چند تا از بچه ها آمپ هم آورده بودند و گوش ما را نوازش میکردند. (اعصابمان را خورد میکردند).

نوبت من یکی مانده به آخر بود و من با افکت و گیتار رفتم روی سن ولی داوران گفتن به دلیل دردسر داشتن تعویض افکت از افکتم استفاده نکنم و من که این افکت سنگین را همراهم آورده بودم و صداهای خوبی آماده کرده بودم برایم سخت بود.... ولی به هر حال رفتم و با صدای بد افکت آنها زدم.... با اینکه 5 ، 6 باری روی سن رفته بودم ولی باز کمی استرس داشتم... و کم بودن صدای آهنگ پس زمینه هم اذیت میکرد.

ولی کلا بسیار خوش گذشت. امیدوارم مراسمهای بعدی بیشتری با اشکالات کمتر برکزار شود.


 
comment نظرات ()