Crossroads: Rock & Blues in IRAN + Everything

موسیقی راک و بلوز در ایران و جهان + همه چیز

آخر و عاقبت دومین مسابقه کشوری جز و بلوز 88
نویسنده : یاشار - ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۸٧
 

 

حدود دو هفته پیش اطلاعیه ای مبنی بر مسابقه سراسری گیتار در تمام رشته ها به نام "پنجاه سال گیتار در ایران" در سایت "گفتگوی هارمونیک" منتشر شد.

این مسابقات قرار بود در تیر و مرداد 88 اجرا شود و زمان ثبت نام بهمن 87 بود.

من به شخصه خیلی خوشحال شدم که دومین دوره این مسابقات هم قرار است اجرا شود. من از مسابقات در رشته های دیگر گیتار (کلاسیک، فلامنکو) خبری نداشتم و فقط میدونستم چند سالی است اجرا میشود. ولی مسابقات جز و بلوز تازگی داشت.

ولی متاسفانه به دلیل تهمتهای بسیاری که به برگزارکنندگان این مسابقات (از جمله آقای کیوان میرهادی و داوران محترم) از طرف عده ای معدود زده شد، ایشان از برگزاری منصرف شدند. به خاطر کوته بینی عده ای، این امر مهم که شاید در این سالهای اخیر تنها روزنه امید برای علاقمندان به گیتار بود بر باد رفت. امیدوارم آقای میرهادی به حرف این عده ی بی فکر، که این شرایط سخت را سخت تر کردند، کمتر تکیه کند.

به نظر من "مسابقه" در گیتار کمی بیمعناست. چون احتمال زیاد خیلی از نوازندگان، قطعات را با مهارت کامل خواهند زد. منتها نمیتوان در قالبی دیگر، از تمام کشور، دعوت به عمل آید. و این مسابقات بهانه ای است که نوازندگان کل کشور با هم آشنا شوند و خوشحال باشند که موسیقیه مورد علاقه شان همچنان زنده است و قرار نیست فقط در گوشه خانه اجرا شود و دارای ارزش والاییست.

خیلی از اینهایی که این همه حرف و تهمت زدند، احتمال زیاد کار اجرایی انجام نداده اند و فقط میخواهند ناکامیهای گذشته شان را بپوشانند یا بگویند ما هم هستیم. اگر اشتباه میکنم (که امیدوارام) ایشان هم مسابقه کشوری ترتیب دهند و ببینند دوستانشان چطور بایشان تهمت خواهند زد.


 
comment نظرات ()