Crossroads: Rock & Blues in IRAN + Everything

موسیقی راک و بلوز در ایران و جهان + همه چیز

مراسم مسابقه گیتار جز و بلوز
نویسنده : یاشار - ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 

مراسم 2 شنبه، 29 مهر، ساعت 2 در خانه هنرمندان برگزار شد و تا ساعت 6 طول کشید.


مراسم 2 شنبه، 29 مهر، ساعت 2 در خانه هنرمندان برگزار شد و تا ساعت 6 طول کشید.

حدود 15 اجرا در سبکهای بلوز و جز اجرا شد. یگ گروه از مشهد آمده بود و همچنین یک نوازنده نابینا به نام مهرشاد وفایی هم در این مراسم شرکت کرده بود و به دلیل توانایی نوازندگی بالا، احتمالا خیلی ها متوجه نابینایی ایشان نشدند. خود من تا با ایشان صحبت نکردم مطمئن نشدم.

هرچند نواقصی مشاهده میشد ولی به عنوان اولین تجربه در این سبک کسی اهمیت نمیداد و همه خوشحال بودند که به بهانه مسابقه میتوانند دوستان خود را تشویق کنند و با دیگران آشنا شوند. هر چند سالن کوچک بود و حدود 200 نفر ظرفیت داشت ولی جو آرام و صمیمی بر قرار بود.

به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی که دلایلش را میدانید، گروه های کمی شرکت کرده بودند. به عنوان یک مسابقه کشوری واقعا خجالت آور است که با این همه نوازنده خوب تنها 10 ، 12 نفر شرکت کننده آمده بودند. ولی همین هم جای شکرش باقی است که بهم نخورد. همانطور که در اعلامیه ها آمده بود، قرار بود به نفرات اول هر سبک، یک میلیون تومان یا یک گیتار هدیه شود ولی به دلیل کم بودن شرکت کنندگان، اسپانسر برنامه اعلام عدم پشتیبانی کرد و به نفرات اول 100000 تومان هدیه داده شد.

ولی من به شخصه خیلی خوشحال بودم که چنین مراسمی برگزار میشد و در آن شرکت میکردم. بسیار برایم لذت بخش بود که آهنگی که مینواختم مورد پسند همه بود و تقریبا همه، هم سلیقه بودند.

از آقای میرهادی و دوستانشان برای برگزاری این مراسم تشکر کنم.

از نوازندگان خوب که کم هم نیستند میخواهم که در این نوع مراسم شرکت کنند، حتی به عنوان تماشاچی، تا این مراسم رنگ و بوی بهتری بگیرند و اعتبار بیشتری پیدا کنند. این جور مراسم تنها شانس برای آشنایی نزدیک نوازندگان این نوع سبکها هستند و اصلا بودن جایزه و این حرفها مهم نیست (به نظر من).


 
comment نظرات ()